Warsztat Samochodowy Bol-Car

Logo Bol-Car Warsztat Samochodowy Logo Perfect Service

Bol-Car
Twój niezawodny warsztat samochodowy

Komputerowa diagnostyka samochodu


Nowoczesna technologia w diagnostyce samochodowej to rewolucja – poszukiwanie usterek nie stanowi już problemu, a prawdziwy profesjonalista potrafi dowiedzieć się wszystkiego o aucie błyskawicznie – wystarczy, że podepnie samochód do komputera i uruchomi odpowiedni program. Chociaż auta naszpikowane elektroniką mają swoje minusy, to jednak komputerowa diagnostyka to zdecydowany plus!
Coraz więcej samochodów jeżdżących po polskich drogach to modele wyposażone w specjalne komputery. Ich zadanie, to nadzór pracy samochodu i w razie potrzeby alarmowanie o zdarzeniach, na przykład o spalonej żarówce czy konieczności wymiany oleju silnikowego. Jednak działa to także w drugą stronę – gdy nie wiadomo, jaka jest usterka, specjalista może wykorzystać komputer i odpowiednie oprogramowanie do tego, aby znaleźć ją od razu. Badanie to polega na podłączeniu do samochodu laptopa z oprogramowaniem, które przeprowadza dokładną analizę i wskazuje na ewentualne usterki, a ponadto umożliwia ich naprawienie.

Komputerowa diagnostyka samochodowa pozwala na uzyskanie szeregu informacji dotyczących pojazdu – prowadzona jest zarówno w ramach serwisu czy przy awariach, jest rekomendowana jest w przypadku zakupu nowego pojazdu – dzięki niej można dowiedzieć się o nim znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka. Dane pozyskane przez oprogramowanie dotyczą stanu technicznego pojazdu, jego przebiegu, aktualnych usterek i stanu samochodu w trakcie jazdy. Niektóre urządzenia diagnostyczne pozwalają na zdalne sterowanie określonym wyposażeniem samochodu, na przykład układami klimatyzacji, automatycznymi skrzyniami biegów czy poduszkami powietrznymi.

Dzisiaj niemalże każdy dobry serwis samochodowy, w tym także autoryzowane serwisy hondy, dysponują zaawansowanym zapleczem przeznaczonym do prowadzenia diagnostyki komputerowej pojazdów. Jeśli wobec tego pojawiają się problemy, a twój samochód jest wyposażony w komputer, wtedy wybierz się do takiego serwisu, gdzie jego specjaliści będą mogli od razu sprawdzić problemy, a potem je rozwiązać.

Odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie


Układ klimatyzacji wymaga regularnego czyszczenia, jeśli nie chcemy, aby z kanałów wentylacyjnych wydobywał się nieprzyjemny zapach. Dezynfekcję układu klimatyzacji powinno się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku, na wiosnę i na jesień. Wilgotne powietrze sprzyja bowiem rozwijaniu się grzybów oraz zarazków. Zalegają one w kanałach wentylacyjnych i wytwarzają nieprzyjemny zapach. Nawet wtryskiwanie różnych środków chemicznych nie do końca usuwa wszystkie źródła nieprzyjemnego zapachu: w kanałach wentylacyjnych są miejsca, do których wtryskiwany środek nie jest w stanie dotrzeć. Jedną z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod oczyszczania wnętrza jest ozonowanie. Ozon zawiera trzy atomy tlenu, a nie dwa, tak jak tlen, którym oddychamy. Ulega on rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2 oraz aktywny wolny atom tlenu. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co prowadzi do ich całkowitego rozpadu. Dezynfekcja wnętrza samochodu poprzez ozonowanie niszczy bakterie pleśni, usuwa dym papierosowy lub po prostu odkaża całe wnętrze. Metoda ta sprawdza się również w przypadku alergików. Roztocza, które powodują ataki astmy, drobnoustroje powodujące zakażenia bakteryjne czy pyłki kwiatowe mogą zostać usunięte dzięki ozonowaniu.

 Odgrzybianie klimatyzacji Bolcar Szczecin

Jak przechowywać opony samochodowe poza sezonem użytkowania


Zasady są różne, zależnie od tego, czy przechowujesz je wraz z obręczą czy bez. Możesz również zlecić ich przechowywanie swojemu serwisowi. Guma jest mało odporna na starzenie. Jeśli jej się odpowiednio nie konserwuje, twardnieje i staje się spękana. Aby właściwie przechowywać opony poza sezonem ich użytkowania, przestrzegaj następujących zasad. Przechowuj opony w pomieszczeniu dobrze przewietrzanym, suchym, o umiarkowanej temperaturze (od 10 do 25°C), nie narażając ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i niekorzystnych warunków meteorologicznych. Należy trzymać je z dala od wszelkich środków chemicznych, rozpuszczalników lub węglowodorów, które mogłyby zmienić właściwości gumy. Uważaj, aby znajdowały się z dala od wszelkich substancji chemicznych, takich jak rozpuszczalniki, czy węglowodory mogące pogorszyć właściwości gumy.

 Przechowalnia Opon Bolcar Szczecin